تمامي مطالب موجود در اين سامانه از وب سايت هاي ديگر و بدون دخالت انساني جمع آوري شده , لذا تمام مسئوليت آنها بر عهده وب سايت منبع ميباشد. مطالب مغاير با قوانين جمهوري اسلامي ايران را از طريق بخش تماس با ما به ما اعلام کنيد.


تازه ترین مطالب
تبلیغات


 

این وبلاگ به هنرمندان استان کرمانشاه و ارامانات به هنرمندان منطقه اورامانات میپردازد. خوانندگان؛ آهنگ سازان؛ ساعران نویسندگان ،نقاشان،مجسمه سازان، و دیگر هنرمندان اورامانات امیدواریم که از این وبلاگ استفاده کنید و لذت ببرید.

ادامه مطلب  

انتشار کتاب توسعه راهبردی اورامانات اثر نماینده اورامانات شهاب نادری و کاوه نادری  

اورامان نیوز: کتاب توسعه راهبردی اورامانات با تاکید بر اقتصاد راهبردی با نویسندگی و پژوهش شهاب نادری و کاوه نادری منتشر و در دسترس علاقمندان قرار گرفت.
 موضوع این کتاب مبانی گردشگری شهری, بازاریابی، برند گردشگری، تاریخ فرهنگی, اورامانات, جغرافیا, جنبه‌های اقتصادی گردشگری و راهبردهای توسعه اورامانات است. تعداد صفحات ۲۶۰ می باشد و به زبان فارسی در قطع وزیری منتشر شده است.
 

ادامه مطلب  

هورامان  

روستای اورامانات در جنوب شرقى شهر مریوان در استان کردستان قرار دارد که بوسیله جاده‌اى به طول 75 کیلومتر به شهر مریوان متصل مى‌شود. 
 
این روستا را هزار ماسوله نیز مى‌نامند. زیرا معمارى آن همانند ماسوله است. حیاط هر خانه بام خانه‌اى دیگر است، اما با وسعتى بیشتر.
 
معمارى اورامانات و سرسبزى این منطقه کوهستانى رویاى پله‌هایى به سمت بهشت را متصور مى‌کند. خانه‌هاى این روستا با سنگ و اغلب به صورت خشکه و به صورت پلکانى ساخته شده است. مردم منطقه

ادامه مطلب  

اورامانات ؛ نگین زیبای کردستان  

روستای اورامانات تخت در جنوب شرقى شهر مریوان در استان کردستان قرار دارد که بوسیله جاده‌اى به طول 75 کیلومتر به شهر مریوان متصل مى‌شود.این روستا را هزار ماسوله نیز مى‌نامند زیرا معمارى آن همانند ماسوله است. حیاط هر خانه بام خانه‌اى دیگر است، اما با وسعتى بیشتر.

معمارى اورامانات و سرسبزى این منطقه کوهستانى رویاى پله‌هایى به سمت بهشت را متصور مى‌کند. خانه‌هاى این روستا با سنگ و اغلب به صورت خشکه و به صورت پلکانى ساخته شده است. مردم منطقه م

ادامه مطلب  

نماینده پاوه و اورامانات:مدیریت ارشد استان توان و مدیریت برای ساماندهی مرزها را ندارد  

آوای اورامانات:نماینده مردم اورامانات در مجلس شورای اسلامی طی گفتگو با خبرنگار پارلمانی کردپرس با اشاره به نبود یک هدف گذاری منسجم در مرزداری اورامانات ،گفت:در برنامه شبکه استانی زاگرس به صراحت گفتم که ما مرزی داری مناسبی نداریم.ما قلابی به عنوان کالا وارد می کنیم که در استان نه دریایی وجود دارد و نه آبی که ماهیگیری از آن بگیریم،لذا قلاب ماهیگیری را از مرز اورامانات وارد کشور می کنیم که هیچ توجیه اقتصادی ندارد.این قلاب را باید از جنوب وار

ادامه مطلب  

برپایی اردوگاه توسط جمعیت هلال احمرشهرستان جوانرودجهت اسکان زائران کربلای معلا  

آوای اورامانات:براساس اخباروگزارشات رسیده به پایگاه خبری تحلیلی آوای اورامانات جمعیت هلال احمرشهرستان جوانروددراقدامی جهت اسکان و امدادرسانی به زائران کربلای معلا اردوگاه برپاکرد.
این گزارشات حاکیست که اردوگاهی درمرزمهران ایلام برای اسکان موقت زائران نجف اشرف وکربلای معلا وهمچنین امدادرسانی به این عزیزان توسط نجاتگران وامدادگران هلال احمر شهرستان جوانرودبرپاشد.

ادامه مطلب  

آسیب شناسی شوراها در اورامانات، شورای خوب، شهردار خوب(ترازوی انتخاب یا انتصاب شهردار)  

اورامان نیوز: شهردار خوب کیست؛ و دارای چه ویژگی­های است؟ اینها نخستین پرسش­هایی است که شوراهای شهری در آغاز با آن مواجه می­شوند شوراهایی که پاسخ سواالات مذکور را دریابند نیمی از راه را با موفقیت طی کرده ­اند. شهردار خوب را شورای خوب می­تواند انتخاب کند. اگر مقدمات لازم برای تشکیل شورای خوب طی شده باشد محصول کار همانا شهردار کارآمد و اثرگذار است. حال سوال این است که آن مقدمات لازم کدام­ اند؟ برای رسیدن به نظام مدیریت شهری کارآمد و موثر، به ر

ادامه مطلب  

تذکرکتبی نماینده پاوه واورامانات درمجلس شورای اسلامی به وزیرراه وشهرسازی  

آوای اورامانات:براساس اخباروگزارشات رسیده "شهاب نادری"نماینده پاوه واورامانات به وزیر راه و شهرسازی درخصوص علت عدم تعمیر و بهسازی جاده‌های خاکی و شطرنجی منطقه اوراماناتتذکرداد.
این گزارشات حاکیست که عضوهیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان مجلس به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
براساس این گزارشات "حشمت الله فلاحت پیشه" نماینده اسلام آباد به وزیر نفت در خصوص لزوم تامین نفت سفید شهرها و روستاهای فاقد گازکشی استان کرمانش

ادامه مطلب  

مسافرت غرب  

مسافرت به استانهای همدان و کرمانشاه و کردستان و آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی و اردبیل و گیلان
تاریخ برنامه : 8 تا 16 مرداد 95
مسافت پیموده شده : 4290 کیلومتر
شهرهای مهم پیموده شده :
تفت . یزد . نایین . اصفهان . داران . الیگودرز . ازنا . دورود . بروجرد . ملایر . همدان . علیصدر . کنگاور . بیستون . کرمانشاه . روانسر . پاوه . جوانرود . کامیاران . سنندج . مریوان . اورامان تخت . سقز . بوکان . مهاباد . ارومیه . سلماس . تبریز . کندوان . اهر . کلیبر . مشگین شهر . اردبیل . خلخا

ادامه مطلب  

ماموستا قادری : قطعاً خروجی دشمنی آمریکایی ها به نفع ملت ایران خواهد بود  

آوای اورامانات:ماموستا قادری در همایش تجلیل از مروجین سنت حسنه وقف؛ به تمدید تحریم های ظالمانه آمریکا بر علیه ملت ایران اشاره کردندو گفتند:دشمنان و علی الخصوص آمریکا همچنانکه در گذشته نتوانسته به نتیجه برسد در آینده هم به نتیجه ای دست نخواهد یافت و قطعاً خروجی این دشمنی ها به نفع ملت ایران خواهد بود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ ماموستا ملا قادر قادری در همایش تجلیل از مروجین سنت حسنه وقف که در سالن اداره فرهنگ و ارشا

ادامه مطلب  

آسیب شناسی شوراها در اورامانات (چالش ها و تنگناهای مدیریت شهری در شهرهای اورامانات)  

اورامان نیوز: مدیریت شهری یعنی برنامه ریزی کنترل شده برای دستیابی به کارآمدی و برابری توسعه شهری، مدیریت شهری تنها مدیریت بر تاسیسات و سازمان های شهری نیست؛ بلکه مدیریت فرآیند شهرنشینی، توسعه شهری و انجام امور شهری است. تغییرات ناموزون و برنامه ریزی نشده مدیریت شهری صدمات زیانباری به شرایط اکولوژیکی، اقتصادی، اجتماعی و بالاخص به سلامت و بهداشت انسان ها در شهر وارد نموده است. هدف سیستم مدیریت شهری به مثابه جزئی از سیستم حکومتی، اداره امو

ادامه مطلب  

کسب رتبه برتر دانش آموز جوانرودی در هفتمین جشنواره تولید محتوای الکترونیک استان کرمانشاه  

آوای اورامانات:براساس اخباروگزارشات دریافتی دانش آموز جوانرودی در هفتمین جشنواره تولید محتوای الکترونیک استان کرمانشاه رتبه برترکسب نمود.
این گزارشات حاکیست که سینا رحمانی تبار دانش آموز جوانرودی در هفتمین جشنواره تولید محتوای الکترونیک استان کرمانشاه رتبه برترکسب نمود.
شایان ذکر است در همین خصوص مدیریت آموزش و پرورش شهرستان جوانرود ، کسب رتبه عالی کشوری آموزش و پرورش استان کرمانشاه در پروژه مهر 95 ( کسب رتبه کشوری توسط دانش آموز آقای

ادامه مطلب  

کانون دانش آموزی مدرسه شهیدرجایی روستای شروینه توسط واحدجوانان هلال احمرجوانرودافتتاح شد.  

آوای اورامانات:براساس اخباروگزارشات رسیده به پایگاه خبری تحلیلی آوای اورامانات کانون دانش آموزی مدرسه شهیدرجایی روستای شروینه توسط واحدجوانان هلال احمرشهرستان جوانرودافتتاح شد.
این گزارشات حاکیست که جمعیت هلال احمرشهرستان جوانرود درادامه فعالیتهای خود در افتتاح کانونهای دانش آموزی وآموزشهای لازم کانون دانش آموزی مدرسه شهیدرجایی روستای شروینه توسط واحدجوانان هلال احمرافتتاح شد.
همچنین برگزاری یکدوره کلاس آموزشی امدادوکمکهای اولی

ادامه مطلب  

 

یه ديواره 
یه ديوار بلند و پهن و محكم
نمیتونم خرابش كنم
نشستم یه گوشه و نگاهش نمیكنم
دستم به خوشبختی  پشت ديوار نمیرسه
میترسم اتفاقا
خیلی
 دستامو میذارم رو گوشهام
سرمو میذارم رو زانوهام
چشمامو میبندم
نمیخوام تكون بخورم، ديوار مرگ منه

ادامه مطلب  

ورود سامانه بارش زا به منطقه از چهارشنبه  

به گزارش وبگاه جامع اخبار و اطلاعات ثلاث باباجانی ، استقرار جو نسبتاً پایدار در منطقه، کم و بیش تا صبح روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.
امااز بعدازظهر چهارشنبه تا اواسط روز پنج شنبه،گذر موجی بارشی از جو منطقه، در بعضی ساعات سبب بارش باران و برف همراه با وزش باد نسبتاً شدید و احتمالاً رعدوبرق در سطح استان خواهد شد.
بارش در منطقه اورامانات نمود بیشتری خواهد داشت.
دمای هوا که طی امروز و فردا تغییرات چندانی ندارد.
در روزهای سه شنبه و چهارشنبه به ط

ادامه مطلب  

پیش بینی آب و هوای استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب مورخ 95/9/22  

چشم انداز وضعیت جوی استان طی چند روز آینده:   هوای استان تا صبح روز چهارشنبه كم و بیش در شرایط نسبتاً پایدار قرار خواهد داشت. به دنبال این وضعیت، از بعدازظهر چهارشنبه تا اواسط روز پنج شنبه، گذر موجی بارشی از جو منطقه، در بعضی ساعات سبب بارش باران و برف همراه با وزش باد نسبتاً شدید و احتمالاً رعدوبرق در سطح استان خواهد شد. بارش در غرب استان (بویژه اورامانات) نمود بیشتری خواهد داشت و وزش باد سبب نفوذ گردوغبار موقت عمدتاً در نواحی مرزی استان طی

ادامه مطلب  

ورود سامانه بارش زا به منطقه از چهارشنبه  

به نقل از : وبگاه جامع اخبار و اطلاعات ثلاث باباجانی
 
استقرار جو نسبتاً پایدار در منطقه، کم و بیش تا صبح روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.
امااز بعدازظهر چهارشنبه تا اواسط روز پنج شنبه،گذر موجی بارشی از جو منطقه، در بعضی ساعات سبب بارش باران و برف همراه با وزش باد نسبتاً شدید و احتمالاً رعدوبرق در سطح استان خواهد شد.
بارش در منطقه اورامانات نمود بیشتری خواهد داشت.
دمای هوا که طی امروز و فردا تغییرات چندانی ندارد.
در روزهای سه شنبه و چهارشنبه به

ادامه مطلب  

ماموستا قادری دردیدارمسئولان وبسیجیان پاوه: مردم، قدرت و پشتیبان واقعی کشور هستند  

آوای اورامانات:ماموستا قادری در دیدار مسئولان و بسیجیان شهرستان پاوه با ایشان به مشکلات مردم اشاره کردند و گفتند: مسئولان شهرستان باید مسائل و مشکلات مردم و درد دل آن‌ها را به گوش مقامات بالاتر برسانند و اذعان کنند که قدرت ما توپ و تانک و هواپیما نیستند، بلکه این مردم قدرت و پشتیبان واقعی کشور هستند؛ و زمانی حفظ خواهند شد که به خواسته‌هایشان توجه گردد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام‌جمعه پاوه؛ ماموستا ملا قادر قادری در دیدار بسیج

ادامه مطلب  

توسعه راهبردی اورامانات بخش اول (شهرستان پاوه) / کاوه نادری  

اورامان نیوز: توسعه فرآیندی پویا و چند بعدی که رشد و گسترش تمام جوانب اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و زیربنایی  و … را همزمان و هماهنگ می طلبد. با توجه به رشد فزاینده شهرنشینی در ایران و روند گسترش تصاعدی فیزیکی شهرها و حادشدن مشکلات زیست محیطی، اجتماعی و روانی در حال حاضر موضوع برنامه ریزی برای گذراندن اوقات فراغت و توسعه و تجهیز فضاهای تفریحی- گردشگری در مقیاس درون شهری و برون شهری به ضرورتی اجتماعی تبدیل شده است.
به علت وجود موانع ساختاری، م

ادامه مطلب  

پیش بینی آب و هوای استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب مورخ 95/9/20  

چشم انداز وضعیت جوی استان طی چند روز آینده:   بر اساس واکاوی نقشه های هواشناسی، جو نسبتاً پایدار که در منطقه مستقر شده است؛ کم و بیش تا بامداد چهار شنبه نیز ادامه خواهد داشت. به دنبال این شرایط، سامانه ای بارشی از روز چهارشنبه تا میانه روز پنج شنبه، جو منطقه را متاثر می نماید و  در بعضی ساعات سبب بارش باران و برف همراه با وزش باد نسبتاً شدید و احتمالاً رعدوبرق در سطح استان(بویژه اورامانات) خواهد شد. شایان توجه است؛ دمای هوای که تا روز دوشنبه ن

ادامه مطلب  

پیش بینی آب و هوای استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب مورخ 95/10/6  

چشم انداز وضعیت جوی استان طی چند روز آینده:       هوای استان طی 24 ساعت آینده نیمه ابری تا ابری در برخی نقاط بویژه در اوایل روز مه آلود خواهد بود. به دنبال این شرایط موج ناپایداری از ظهر فردا (سه شنبه) تا اواسط روز چهارشنبه، در بعضی ساعات سبب وزش باد، بارندگی و احتمالاً رعدوبرق در سطح استان خواهد شد. شرایط ناپایدار در نواحی اورامانات و شرق استان نمود بیشتری خواهد داشت. بارش علاوه بر ارتفاعات و گردنه‌های برفگیر، ممکن است؛ در برخی از نواحی سردس

ادامه مطلب  

کالبد شکافی توسعه راهبردی شهرستان جوانرود / کاوه نادری  

اورامان نیوز: برنامه ریزی صحیح توسعه هر شهر در گرو تشخیص موضوعات، هدف ها، مشکلات و تنگناهای شهری می باشد. هدف های برنامه ریزی هر شهر در پیوند مستقیم با نقش و عملکردهای شهری است شهر جوانرود به دلیل توسعه ناموزون و بیش از اندازه در سالهای اخیر و با توجه به موقعیت منطقه ای نیازهای عمرانی فراوانی دارد، که خود را در قالب کمبودهای موجود و پیش روی در زمینه زیربناهای شهری و منطقه ای به لحاظ فنی و اکولوژیک، فرهنگی و اجتماعی نشان داده است. این شهر هنوز

ادامه مطلب  

آسیب شناسی شوراها در اورامانات، شورای خوب، شهردار خوب(ترازوی انتخاب یا انتصاب شهردار)  

اورامان نیوز: شهردار خوب کیست؛ و دارای چه ویژگی­های است؟ اینها نخستین پرسش­هایی است که شوراهای شهری در آغاز با آن مواجه می­شوند شوراهایی که پاسخ سواالات مذکور را دریابند نیمی از راه را با موفقیت طی کرده ­اند. شهردار خوب را شورای خوب می­تواند انتخاب کند. اگر مقدمات لازم برای تشکیل شورای خوب طی شده باشد محصول کار همانا شهردار کارآمد و اثرگذار است. حال سوال این است که آن مقدمات لازم کدام­ اند؟ برای رسیدن به نظام مدیریت شهری کارآمد و موثر، به ر

ادامه مطلب  

پیش بینی آب و هوای استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب مورخ 95/9/28  

چشم انداز وضعیت جوی استان طی چند روز آینده :   بر اساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، موجی بارشی از اواخر وقت امروز تا اواخر روز سه شنبه (شب یلدا) جو منطقه را تحت تاثیر گرفته، در بعضی ساعات سبب وزش باد و بارندگی در سطح استان می شود. بارش، به استثنای نواحی گرمسیر، در سایر نقاط به شکل برف نیز نمود داشته، بخصوص در جاده های برون شهری و گردنه های برفگیر (بویژه منطقه اورامانات) سبب کاهش دید و كندی در تردد وسائط نقلیه خواهد شد. با عبور موج یاد شده، ط

ادامه مطلب  

صنایع دستی در کرمانشاه  

صنایع دستی در کرمانشاه
 
موج بافی موج و در اصطلاح محلی رختخواب پیچ و مفرش‎ ‎از پشم خالص بافته می شود که تولید آن بیشتر جنبه رفع نیازهای محلی و سفارش دهندگان‎ ‎آشنا را دارد موج و در اصطلاح محلی رختخواب پیچ و مفرش‎ ‎از پشم خالص بافته می شود که تولید آن بیشتر جنبه رفع نیازهای محلی و سفارش دهندگان‎ ‎آشنا را دارد. موج بافی یکی از هنرهای خانگی است که هنوز در منطقه اورامانات رواج‎ ‎دارد. موج های رنگین کمان در اورامانات و جوانرود از شهرتی خاص بر

ادامه مطلب  

از خود بیشتر بنویسیم…/آرمان فتحی  

دست به قلم شدن وگفتن از مباهات فرهنگ خودی از نشانه های پویایی و رشد جوامع زنده است . نوشتن و افتخار به زبان و الفبای خویشتن اقدامی است ضروری برای سالم ماندن از هجمه ی فرهنگهای اجنبی؛ و بیدار باشی است برای قشر خفته تا از خواب بی خبری بیدار شوند.خاک پاک اورامانات از گذشته های دور نخبه پرور ،در طول تاریخ دانش دوست و سرای اهل طریقت و معرفت بوده است ،برهان اثبات این ادعا وجود نویسندگان فهیم و عالمان مشهوری است،که از دیر باز در این دیار سر به فلک کش

ادامه مطلب  

ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین و ویژه اورامانات در دستور کار نمایندگان استان کرمانشاه  

مهاجر غرب
 سیدقاسم جاسمی روز یکشنبه در نشست بخش دولتی و نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با تشکل ها و فعالان اقتصادی کرمانشاه که در اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهار کرد: انجام این دو کار مهم باعث جذب سرمایه گذار و در نهایت کاهش نرخ بیکاری می شود. 
 
وی افزود: متاسفانه استان کرمانشاه با وجود ظرفیت های بالا، رتبه اول بیکاری را به خود اختصاص داده که رفع این مشکل نیازمند همراهی و همدلی بخش دولتی و خصوصی است. 

ادامه مطلب  

پیش بینی آب و هوای استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب مورخ 95/10/4  

چشم انداز وضعیت جوی استان طی چند روز آینده: 
بر اساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، سامانه قوی و بارش زای حاکم در منطقه، از امروز تا اوایل روز دوشنبه، جو استان را تحت تاثیر داشته ضمن افزایش نسبی دمای شبانه، به تناوب سبب بارندگی، همراه با وزش باد،  گاهی اوقات رعدوبرق و احتمالاً رگبار پراكنده تگرگ در سطح استان می شود. تمرکز و شدت بارش ها، از عصر امروز تا عصر فردا (یكشنبه) بخصوص در نیمه جنوبی، نواحی شرقی استان و اورامانات می باشد که علاوه بر

ادامه مطلب  

پیش بینی آب و هوای استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب مورخ 95/9/21  

چشم انداز وضعیت جوی استان طی چند روز آینده:  
بر اساس بررسی آخرین داده های هواشناسی، استقرار جو نسبتاً پایدار در منطقه، کم و بیش تا صبح روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت. به دنبال این وضعیت، از بعدازظهر چهارشنبه تا اواسط روز پنج شنبه، گذر موجی بارشی از جو منطقه، در بعضی ساعات سبب بارش باران و برف همراه با وزش باد نسبتاً شدید و احتمالاً رعدوبرق در سطح استان خواهد شد. بارش در منطقه اورامانات نمود بیشتری خواهد داشت. ضمناً دمای هوا که طی امروز و فرد

ادامه مطلب  

یادداشتی برای مردم عزیز اورامانات بمناسبت واقعه دلخراش اخیڕ روانسر _ کرمانشاە  

***    اورامانات سرزمین بکرآرزوها یا کشتارگاه انسانها    ***
 
… هرچند که قلم تاب و توان رفتن برروی کاغذ را ندارد و خدمت واقعی در طبیعت بکر این سرزمین عرفانی سالهاست  زیر پاها له شده است و همه و همه در خواب غفلت فرو رفته اند اما این بار دگر  باید ما اهالی این مرزوبوم خودمان را سرزنش کنیم و در پی آڕایش اخلاقی و انعقاد عهد و پیمان تازە ای جهت دل سوزاندن برای هم باشیم
  ای معبود من “””
 این روزها بدجوری دلم گرفته است  تمام احساسـات پاک و لطیفم را

ادامه مطلب  

پیش بینی آب و هوای استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب مورخ 95/9/9  

چشم انداز وضعیت جوی استان طی چند روز آینده :  
بر اساس بررسی آخرین داده های هواشناسی، از اواخر وقت فردا تا پایان هفته، سامانه ای بارشی، جو منطقه را متاثر كرده؛ علاوه بر افزایش دمای شبانه، در بعضی ساعات سبب وزش باد نسبتاً شدید، بارندگی و رعدوبرق در سطح استان خواهد شد. بارش كه در نواحی شمالغربی و غربی استان نمود بیشتری خواهد داشت، سبب آبگرفتگی معابر عمومی در برخی نقاط از این نواحی می گردد. لازم به ذكر است؛ این شرایط علاوه بر ارتفاعات، ممكن اس

ادامه مطلب  

پیش بینی آب و هوای استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب مورخ 95/9/10  

چشم انداز وضعیت جوی استان طی چند روز آینده:  
     بر اساس بررسی آخرین داده های هواشناسی، از اواخر وقت امروز تا پایان هفته، سامانه ای بارشی، جو منطقه را متاثر كرده؛ علاوه بر افزایش دمای شبانه، در بعضی ساعات سبب وزش باد نسبتاً شدید، بارندگی و رعدوبرق در سطح استان خواهد شد. بارش كه در نواحی شمالغربی و غربی استان نمود بیشتری خواهد داشت، سبب آبگرفتگی معابر عمومی در برخی نقاط از این نواحی می گردد. لازم به ذكر است؛ این شرایط علاوه بر ارتفاعات، مم

ادامه مطلب  

پیش بینی آب و هوای استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب مورخ 95/9/29  

چشم انداز وضعیت جوی استان طی چند روز آینده:  
 هوای استان امروز نیمه ابری تا ابری در بعضی ساعات با وزش باد، بویژه در نواحی شمالغرب استان (اورامانات) همراه با بارندگی خواهد بود. بارش به استثنای نواحی گرمسیر در سایر نقاط استان به شكل برف نیز مشاهده خواهد شد. این شرایط بخصوص در جاده های برون شهری و گردنه های برفگیر سبب کاهش دید، لغزندگی و كندی در تردد وسائط نقلیه می گردد. در روز سه شنبه (فردا) به دلیل كاهش ناپایداری، بارش غالباً پراكنده و بیشتر د

ادامه مطلب  

اندیشه شورایی از دید وابستگی به قدرت یا قدرت به وابستگی  

اورامان نیوز: با نزدیک شدن شوراهای اسلامی به آخرین ماههای فعالیت و خدمت، بایدها و نبایدها و الزامات متعددی را در حوزه های مختلف شوراها پیش روی مردم گذاشته­ است. به طور کلی و در ابتدا می­توان گفت یکی از امور مهم زندگی انسانی در جوامع شهری امروزی، برنامه ریزی شهری و شهرسازی است که در دهه های اخیر بر اهمیت نقش مردم در این زمینه افزوده شده و مشارکت مردم در فعالیت های شهرسازی و برنامه ریزی شهری و سایر امور فرهنگی و اجتماعی مورد تاکید قرار گرفته ا

ادامه مطلب  

حاج ناصح محمدی آزاده ، جانباز و از بنیانگذاران سازمان پیشمرگان مسلمان کرد و همرزم رهبر انقلاب  

حاج ناصح محمدی آزاده ، جانباز و از بنیانگذاران سازمان پیشمرگان مسلمان کرد  و همرزم رهبر انقلاباگر در  استان کردستان به دنبال سرداران سرشناس و رزمندگان با سابقه بگردید حتما نام (حاج ناصح محمدی ) را خواهید شنید . او از رزمندگان قدیمی و پیشکسوتان استان کردستان بود که در نهم دی ماه سال هزار و سیصد و نود چهار در زادگاهش ، روستای دزلی از توابع شهرستان سروآباد پس از تحمل سالها جانبازی در سن 60 سالگی به یاران شهیدش پیوست.حاج ناصح در سال 1357 پس از پیروز

ادامه مطلب  

پیش بینی آب و هوای استان کرمانشاه و شهرستان سرپل ذهاب مورخ 95/9/23  

چشم انداز وضعیت جوی استان طی چند روز آینده :  
بر اساس آخرین تحلیل از داده های هواشناسی، از بعدازظهر چهارشنبه (فردا) تا اواسط روز پنج شنبه، گذر موجی ناپایدار از جو منطقه، در بعضی ساعات سبب بارندگی همراه با وزش باد نسبتاً شدید و احتمالاً  رعدوبرق در سطح استان خواهد شد. شرایط ناپایدار در نواحی شمالغرب استان (منطقه اورامانات)  نمود بیشتری داشته بارش که بویژه در این نواحی بتدریج به شکل برف نیز مشاهده خواهد شد؛ ممکن است در برخی گردنه های برفگیر

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1 
ورود به کانال تلگرام